Dodany: 2018-03-07 16:01:48
 

Odpowiednie kwalifikacje

Jeśli chodzi o zawód geodety, to otrzymanie kwalifikacji zawodowych jest naprawdę trudnym zadaniem. Nie każdy może zostać specjalistą w tej dziedzinie i trzeba mieć wiele umiejętności pozwalających na wykonywanie takiego zawodu.

Od doskonałej znajomości matematyki, fizyki czy geografii, aż po techniki alpinistyczne w przypadku wykonywania pomiarów w trudno dostępnych miejscach. Z pewnością geodeta Gdańsk nie może narzekać na płace, ale wysokość stawek jest adekwatna do trudności zleceń. Osobą, która pełni nadzór nad wszystkimi specjalistami z zakresu geodezji w Polsce jest Główny Geodeta Kraju, który ma pod sobą głównych geodetów w poszczególnych województwach. Nie każdy wie o tym, że zgodnie z ustawą istnieje siedem stopni uprawnień geodezyjnych.

Dopiero po uzyskaniu takich kwalifikacji geodeta Gdańsk może samodzielnie wykonywać pracę. Dotyczą one między innymi redakcji map oraz rozgraniczeń, podziałów i scaleń nieruchomości. Geodeta, który chce zajmować się inwestycjami również musi posiadać wykształcenie pod tym kątem. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odpowiednie kwalifikacje
Nick: