Dodany: 2018-02-02 09:12:32
 

Wyrównanie terenu

W przypadku wielowiekowych gospodarstw, które od lat przechodzą z pokolenia na pokolenie możemy mieć do czynienia z zatarciem granic między poszczególnymi własnościami. W dawnych czasach ludzie nie praktykowali odgradzania się od innych domostw na przykład siatkami, wiele domostw leżało blisko siebie i nie było wyznaczonych konkretnych granic.

Gdzieś mógł stać płot, który po latach się rozpadł i dziś nikt już nie pamięta gdzie konkretnie był. Co więc zrobić, kiedy odziedziczyliśmy w spadku gospodarstwo i chcielibyśmy je ogrodzić, jednak nie wiemy gdzie przebiegają granice naszej własności? Powinniśmy udać się do urzędu miasta lub gminy do wydziału geodezji, gdzie od geodeta Gdańsk otrzymamy mapkę sytuacyjną danego terenu, który nas interesuje.

W ten sposób zaoszczędzimy sobie niesnasek z sąsiadami, bo nawet gdyby mieli do nas pretensje, to możemy ich poinformować, że korzystaliśmy z usług geodeta Gdańsk i wytyczone przez nas granice są zgodne z rzeczywistą sytuacją na mapach. Dzięki temu widzimy jak ważna jest praca geodetów, którzy czuwają nad podziałem terenów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyrównanie terenu
Nick: