Dodany: 2018-02-02 09:17:45
 

Koszt usług geodezyjnych

Planując budowę domu z pewnością zastanawiasz się ile będą kosztować Cię usługi geodeta Gdańsk. Kompleksowy nadzór specjalisty odbywa się na sześciu etapach. Pierwszym z nich jest wytyczenie granic działki, na której ma się znajdować budynek.

W przypadku terenów, które mają granice uregulowane prawnie będziemy musieli zapłacić około 1000 złotych, jednak jeśli kupiliśmy działkę z nie uregulowanymi granicami, wyznaczenie znaków granicznych będzie kosztowało nas od 2000 do 4000 złotych. Po pierwszym kontakcie z geodeta Gdańsk musimy przygotować się na kolejny, który będzie polegał na wykonaniu mapy do celów projektowych, to koszt około 600 złotych. Dalej specjalista po uzyskaniu przez nas pozwolenia na budowę musi umieścić budynek na mapie działki, co wiąże się z zapłatą w wysokości 800 złotych. Później następuje wytyczenie przyłączy w kwocie 300 złotych za każde, a standardowy zestaw, to woda, kanalizacja, prąd i gaz.

Następnie geodeta Gdańsk wykonuje pomiar powykonawczy przyłączy oraz opracowuje mapę powykonawczą. Ostatnim etapem jest naniesienie domu na mapy państwowe, co umożliwi odbiór budynku, koszt ostatniego etapu, to 600 złotych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koszt usług geodezyjnych
Nick: